Podlaskie KrainyPodlaskie krainy okladka Anna Worowska

Rok wydania: 2014

PODLASKIE KRAINY to wędrówka krainami: Bugu, Puszczy Białowieskiej, Narwi, Puszczy Knyszyńskiej, Biebrzy i Suwalszczyzny. Krajobrazy, architektura, ludzie, historia, przyroda w fotografii Anny Worowskiej i słowie Andrzeja Strumiłły i Jana Leończuka przybliża czytelnikom ten zakątek świata. Album jest wydany w trzech językach (polskim, angielskim, niemieckim).

 

„Ta publikacja zaurocza.
Pośród zadymionej i oskalpowanej z naturalności Europy oprowadza po krainach Polski, gdzie wciąż jest dość miejsca dla wolnej przestrzeni, gdzie można posłuchać prawdziwej ciszy starego lasu, skorzystać z towarzystwa wonnych ziół pośród dzikich zarośli i łanów zbóż patrzących na nas niebieskimi oczyma chabrów.
Fotografie nie tylko opiewają po mistrzowsku urodę i specyfikę przedstawianych krain. Mają też nadaną im przez autorkę swoją własną artystyczną autonomię. Zachwycają harmonią kompozycji, nastrojem, wyborem gry światła. Świadczą o znakomitej umiejętności dostrzegania rozległych krajobrazów i ujmowania w kadr ich sedna w postaci widoku czy detalu.”

źródło Internet, tekst: Lech Wilczek

Zdjęcia z albumu PODLASKIE KRAINY – źródło dźwięku z mat. arch. TVP Białystok: